Arno Koek wint Albert Hogeveen Bokaal

2008-11-17

Arno Koek van Boekhandel Blokker in Heemstede mag zich de Beste Boekverkoper van 2008 noemen. Volgens de jury is hij gekozen met grote meerderheid van stemmen.

De Albert Hogeveen Bokaal werd uitgereikt tijdens Elspeet Conferenties. Volgens de jury is hij een bewezen groot organisator en ambassadeur van het boekenvak. De jury roemde daarnaast onder andere zijn grote liefde voor het vak en zijn vakkennis. Arno Koek stond vorig jaar ook op de shortlist. 

Op de longlist kon bij het stemmen gemotiveerd worden waarom diegene de beste was. Bij Arno Koek werd onder meer aangegeven dat hij ‘inspirerend, innemend en invoelend' was, ‘een creatieve boekverkoper met smaak en lef' die ‘altijd een boeiend advies' weet te geven. 

Arno met bokaal
Arno Koek zei erg blij te zijn met de prijs, maar niet alleen verantwoordelijk te zijn voor alle lofuitingen. Hij sloot af met Kim Basingers Oscar-uitreikingsspeech in 1998: 'I wanna thank everyone I ever met in my entire life.'

genomineerden met frank

Andere genomineerden waren Ivan Borghstijn (Boekhandel Nawijn en Polak, Apeldoorn), Emile Brouwer (Boekhandel Comenius, Naarden), Karien Hilbers (Eerste Bergensche Boekhandel, Bergen) en Ronnie Terpstra (Boekhandel Van der Velde, Leeuwarden).

De jury bestond naast auteur Frank Westerman uit Hanca Leppink (directeur uitgeverij Luitingh~Sijthoff), Wim Krings (Winnaar van 2007), Claudia van der Werf (uitgeverij Cossée), Jan Verhagen (Uitgeverij De Geus) en Majelle Wams (Poema Pockets).

Het is de vierde keer dat de Beste Boekverkoper wordt gekozen. Beste Boekverkoper 2005 was Lia Reedijk, in 2006 Ineke Verkaaik en in 2007 Wim Krings.

Agenda

04-09-2010 - 06-09-2010
Manuscripta

06-09-2010 – 11-10-2010
-Wegwijs in de Boekenbranche
-Het Assortiment

06-09-2010 – 01-11-2010 
-Marketing en Promotie
-Bedrijfsvoering 

06-09-2010 – 27-09-2010 
-NIEUW: Themacursus Etaleren & Presenteren 

27-09-2010 (1 dag) 
-NIEUW: Themacursus Bedrijfsoverdracht

Verwacht:
Themacursus Young Adults
Themacursus E-readers & E-books 
Themacursus Cadeaus inpakken