KBb gaat opleidingen voor de boekhandel geven

2009-06-22

De Koninklijke Boekverkopersbond (KBb) en de eigenaar van VOB Boek en Media academie – Media Business Press – hebben de gezamenlijke intentie om over te gaan tot een verregaande samenwerking, waarbij het onderdeel opleidingen voor de boekhandel wordt overgedragen aan de KBb.

Voor de KBb ligt het aanbieden van opleidingen en trainingen gericht op boekhandelsactiviteiten in het verlengde van het streven om als kenniscentrum voor de boekhandel en de branche te dienen. Met de overname van de boekhandelmodules biedt de KBb als brancheorganisatie een extra toegevoegde waarde aan haar leden. Binnen de boekhandelmodules zal extra aandacht komen voor de inhoudelijke kant van het vak boekverkoper, o.a. hoe de uitdagingen van digitalisering optimaal kunnen worden benut.

De onderdelen van de VOB, die gericht zijn op de uitgeverij zullen extra aandacht krijgen binnen het bestaande VOB opleidingenaanbod. Er zijn plannen ontwikkeld deze trainingen meer te richten op de behoeften die momenteel binnen de uitgeverijen bestaan. VOB Boek en Media academie gaat naast het bestaande aanbod ook trainingen aanbieden op gebied van multimediaal uitgeven, het uitgeven van e-boeken, alsmede mensgerichte trainingen op gebied van leeftijdsbewust organiseren van het werk. In het najaar gaat de leergang uitgeverij vernieuwd van start.

De KBb en Media Business Press laten weten beiden erg tevreden te zijn met het bereikte resultaat. Iedere organisatie kan zo maximaal aandacht, geld en middelen steken in het ontwikkelen van de eigen activiteiten en optimaal inspelen op de behoeften van de eigen leden of klanten.

Agenda

04-09-2010 - 06-09-2010
Manuscripta

06-09-2010 – 11-10-2010
-Wegwijs in de Boekenbranche
-Het Assortiment

06-09-2010 – 01-11-2010 
-Marketing en Promotie
-Bedrijfsvoering 

06-09-2010 – 27-09-2010 
-NIEUW: Themacursus Etaleren & Presenteren 

27-09-2010 (1 dag) 
-NIEUW: Themacursus Bedrijfsoverdracht

Verwacht:
Themacursus Young Adults
Themacursus E-readers & E-books 
Themacursus Cadeaus inpakken